Wiele domów w Ameryce Północnej posiada co najmniej dwie sypialnie – zazwyczaj główną sypialnię i jedną lub więcej sypialni dla dzieci lub gości.

W niektórych jurysdykcjach istnieją podstawowe elementy (takie jak szafa i „środki wyjścia”), które pokój musi posiadać, aby prawnie kwalifikować się jako sypialnia. W wielu stanach, takich jak na przykład na Alasce, sypialnie nie muszą być wyposażone w szafy, lecz muszą spełniać wymogi dotyczące minimalnej wielkości.

Łóżko tapicerowane i inne meble w sypialni

Szafa z definicji jest małą przestrzenią używaną do przechowywania rzeczy. W sypialni szafa jest najczęściej używana do odzieży i innych drobnych przedmiotów osobistych, które można mieć. Spacery w szafach są dziś bardziej popularne i różnią się wielkością. Jednak w przeszłości szafy były najbardziej widoczne. Szafa to wysoka, prostokątna szafa, w której można przechowywać lub zawieszać ubrania. Ubrania są również trzymane w komodzie. Zazwyczaj ładniejsze ubrania są trzymane w szafie, ponieważ można je zawiesić, podczas gdy ubrania rekreacyjne i bielizna są przechowywane w komodzie. Wygodne łóżko tapicerowane.

łóżko tapicerowane - wygląd

W budynkach wielorodzinnych (np. apartamenty) liczba sypialni jest bardzo zróżnicowana. Chociaż wiele takich jednostek ma co najmniej jedną sypialnię – często, jednostki te mają co najmniej dwie – niektóre z tych jednostek mogą nie mieć specjalnego pokoju przeznaczonego do wykorzystania jako sypialnia (jednostki te mogą być znane pod różnymi nazwami, w tym studio, wydajność, łóżko i inne). Czasami główna sypialnia jest połączona z dedykowaną łazienką, często nazywaną łazienką.

Łóżko w sypialni to Twoja prywatna przestrzeń

Sypialnie mają zazwyczaj drzwi do prywatności (w niektórych przypadkach zamykane od wewnątrz) i okno do wentylacji. W większych sypialniach można również stosować małe biurko i krzesło lub krzesło tapicerowane oraz komodę. W krajach zachodnich niektóre duże sypialnie, zwane sypialniami głównymi, mogą również zawierać łazienkę. Tam, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, w sypialniach mogą znajdować się telewizory i/lub odtwarzacze wideo, a w niektórych przypadkach komputer osobisty.