Palety czterodrożne lub palety przeznaczone do transportu ciężkich ładunków (lub systemy ogólnego zastosowania, które mogą mieć ciężkie ładunki) najlepiej podnosić za pomocą bardziej sztywnych podłużnic. Palety te są zazwyczaj cięższe, większe i trwalsze niż palety dwudrożne.
Użytkownicy palet chcą, aby palety z łatwością przechodziły przez budynki, układały się w stosy i pasowały do regałów, były dostępne dla wózków widłowych i podnośników paletowych oraz funkcjonowały w magazynach automatycznych. Aby uniknąć wysyłki powietrza, palety powinny również szczelnie pakować się w kontenery intermodalne i furgonetki.

GM wózki widłowe Białystok – sprzedaż, naprawa, remonty wózków a tonaż

  • Standardowa paleta drewniana (48 cali × 40 cali × 6 cali lub 122 cm × 102 cm × 15 cm) o statycznej nośności 3 ton (2,7 tony długości.7 t) i 1 tona (0,89 tony długości; 0,91 t) dynamicznej pojemności, waży od 33 do 48 funtów (15 do 22 kg)
  • Lekkie palety plastikowe mogą ważyć od 3 do 15 funtów (1,4 do 6,8 kg), podczas gdy cięższe modele mogą ważyć do 30 funtów (14 kg).
  • Standardowe palety GMA mogą pomieścić do 1600 funtów (1600 kg). Palety GMA ważą zazwyczaj 37 funtów (17 kg) i mają wysokość 6 1⁄ cali (170 mm). Ich płyty pokładowe mają szerokość 83 mm (3 1⁄ cale) i grubość 7,9 mm (5⁄ cali) każda. Inne wymiary palet mają różną masę.

Natomiast o wózkach widłowych poczytasz na: GM wózki widłowe Białystok – sprzedaż, naprawa, remonty wózków.

wózek widłowy wnętrze

Ciężkie dwustronne palety drewniane IPPC z Niemiec (DE) mają szerokość około 44 cali (1 118 mm) i długość 48 cali (1 219 mm), trzy drewniane podłużnice o nominalnej wysokości 102 mm (4 cale) i szerokości 76 mm (76 mm) oraz wagę około 80 funtów (36 kg). Ich pokład jest całkowicie pokryty sklejką o grubości 30 mm (1.18 cala) i posiada klips „Z” z metalu ciężkiego na środkowej krawędzi z każdej strony.

Nie istnieją powszechnie przyjęte normy dotyczące wymiarów palet. Firmy i organizacje wykorzystują setki palet różnej wielkości na całym świecie. Chociaż produkcja palet nie podlega żadnym Spośród górnych palet używanych w Ameryce Północnej najpowszechniej stosowaną paletą jest paleta GMA (Grocery Manufacturers Association), która stanowi 30% wszystkich nowych palet drewnianych produkowanych w Stanach Zjednoczonych. ISO uznaje również wpływ palety GMA za jeden z sześciu standardowych rozmiarów.

GM wózki widłowe Białystok – sprzedaż, naprawa, remonty wózków a standardowe palety

Standardowa paleta australijska to rozmiar palety powszechnie spotykany w Australii, ale rzadko spotykany gdzie indziej. Jest to kwadratowa paleta, pierwotnie wykonana z twardego drewna o wymiarach 1 165 mm × 1 165 mm (45,87 cala × 45,87 cala), idealnie pasująca do kontenera RACE Kolei Australijskich.

Są one źle przystosowane do standardowych kontenerów wysyłkowych ISO o wysokości 6,1 m i 12 m. Australijskie palety standardowe są zazwyczaj produkowane z drewna twardego, ale mogą być również produkowane z lżejszego drewna, które nadaje się do stosowania jako palety jednorazowego użytku z płyt o grubości 16 mm. Szeroko stosowane w magazynowaniu i magazynowaniu, są popularnymi paletami do regałów, o odpowiednim kształcie i rozmiarze do usunięcia z transportu i bezpośrednio na regały magazynowe do składowania.

Australijska paleta standardowa pochodzi z czasów II wojny światowej, a kontenery ISO z końca lat pięćdziesiątych XX wieku. Mimo że wymiary palety poprzedzają pojemniki ISO, wymaga ona mniej sztauowania, jest kwadratowa i pozostawia mniej zmarnowanej przestrzeni niż inne palety, w tym paleta GMA. W 2010 roku Australia przyjęła przyjęte na całym świecie przepisy ISPM 15 dotyczące drewnianych materiałów opakowaniowych (wcześniej było to drewno liściaste i droższe. Standardom jednowymiarowym, to jednak powszechnie stosowane są palety różnej wielkości.